Generálny vikár Nitrianskej diecézy na UKF s prednáškou o viere a mágii

P. Brodek na UKF, 2.jpgP. Brodek na UKF, 1.jpg

Na pôde Univerzitného pastoračného centra, ktoré je súčasťou Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, sa 18. novembra 2013 uskutočnila prednáška generálneho vikára Nitrianskej diecézy Mons. Petra Brodeka na tému: Viera a mágia.

Prednášajúci hovoril o dôležitosti rozlišovania medzi tým, čo slúži na oslavu Boha, na posvätenie a povznesenie človeka a tým, čo deštruuje a ničí. Ako bývalý diecézny exorcista priblížil poslucháčom niektoré pravidlá, ktoré platia pri oslobodzovaní od zlého ducha. Vysvetlil, v čom môže byť napríklad škodlivosť nosenia amuletov a veštenia. Študenti si vypočuli aj stanovisko Katolíckej cirkvi ohľadom homeopatie, akupunktúry, hypnózy či vykladania snov.
Podľa slov Mons. Petra Brodeka, pre veriaceho kresťana je dôležité vedome žiť pod ochranou Ježiša Krista, jediného Pána a konať úkony pravej viery. Po skončení prednášky bol pre študentov vytvorený priestor na otázky.

Prednášku Viera a mágia zorganizovala Katedra náboženských štúdií na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Miroslav Lyko

PrílohaVeľkosť
P. Brodek na UKF, 1.jpg57.18 KB
P. Brodek na UKF, 2.jpg56.36 KB
Tags: