Dom dôchodcov a sociálnych služieb - Promeritae Quieti sv. Svorada v Nitre

Nitrianske biskupstvo zriaďuje pod Zoborom Dom dôchodcov a sociálnych služieb s názvom Promeritae Quieti sv. Svorada v Nitre.
Budova je už postavená, skolaudovaná; sú k dispozícii všetky platné užívacie povolenia. Chýba ešte oficiálne zaradenie inštitúcie do siete príslušných zariadení zo strany VÚC. Výstavba bola financovaná z Operačného programu EÚ, z príspevku nadácií Renovabis a Kirche in Not, Konferencie biskupov USA a z prostriedkov biskupstva. Preinvestovalo sa približne 2 milióny eur.

Zariadenie, ktoré bude biskupstvo aj prevádzkovať, je určené prioritne pre kňazov, pre ich rodinných príslušníkov i pre ostatných záujemcov. Nachádza sa na Dolnohorskej ulici na Šindolke v Nitre. Jeho kapacita je 36 miest, z toho 8 miest je určených pre imobilných klientov, ktorí potrebujú zvláštnu a nepretržitú odbornú starostlivosť.

Každý sebestačný klient bude mať pre seba k dispozícii minimálne jednu izbu spolu s príslušenstvom a bude môcť využívať spoločné priestory – kaplnku, jedáleň s kuchyňou, presklenú zimnú terasu. Klienti budú mať k dispozícii aj priľahlú záhradu s vinohradom.

Martin Štofko, diecézny ekonóm
Miroslav Lyko, hovorca Nitrianskeho biskupstva

Tags: