Deň rodiny v Nitre - 26. mája 2013

Medzinárodný deň rodiny je deň, kedy má každá rodina na svete sviatok. Na Slovensku sa bude oslavovať verejným podujatím známym pod názvom DEŇ RODINY 2013 opäť vo viacerých mestách, vrátane Nitry. V nitrianskom regióne šíri základné posolstvo tejto udalosti hlavný organizátor tejto udalosti - Centrum pre rodinu – Nitra (www.centrumprerodinu.sk), ktorý pod záštitou primátora Nitry Jozefa Dvonča, v spolupráci s Fórom kresťanských inštitúcií, Mestom Nitra, Biskupstvom Nitra a mnohými mimovládnymi organizáciami pripravuje na nedeľu 26. mája 2013 v Nitre bohatý spoločensko-kultúrny program určený všetkým, ktorí si ctia význam a hodnotu zdravej rodiny.

Program Dňa rodiny 2013 v Nitre (26. mája 2013):

Celé podujatie otvorí slávnostná svätá omša pre rodiny na nitrianskom hrade v Katedrále – Bazilike svätého Emeráma, ktorú bude celebrovať generálny vikár Mons. Peter Brodek. Po nej sa dianie presunie do mestského parku na Sihoti (v prípade nepriaznivého počasia na zimný štadión), kde je od 14:00- 19:00 hod. pripravený bohatý program, vystúpenia zaujímavých umelcov, súťaže, hry, atrakcie, množstvo sprievodných podujatí. Okrem iných sa môžu návštevníci na tešiť na vystúpenia „finalistov súťaže Hlas Česko - Slovenska“ Anny VESELOVSKEJ a Juraja ZAUJECA, kapely KÉFAS, skupiny CLOSE HARMONY FRIENDS, folklórnych súborov BARÁNEK a PELIKÁNIK, na spev Simony Martausovej (finalistka Gospel talent), DOROTY a jej hostí, na rytmické tóny BUBNOVEJ show a VIOLIN show, na tanec Akadémie pohybu a umenia a mnohých iných.

Verejnosti bude predstavená činnosť neziskových mimovládnych organizácií, ktoré svojou činnosťou podporujú, posilňujú a budujú stabilitu rodiny a poskytujú pomoc ohrozeným či osamelým rodičom s deťmi a seniorom.

Súčasťou Dňa rodiny v Nitre bude aj Veľká rodinná súťaž. Plnením úloh na stanovištiach rodinným tímom si prítomní budú môcť zažiť nenahraditeľnosť a dôležitosť každého člena v rodine, ako aj potreby spolupráce rodiny ako tímu. Pre účastníkov Veľkej rodinnej súťaže budú pripravené viaceré odmeny (zadarmo vstup na niektorú z atrakcií - skákací hrad, trampolína, koníky...). Za záver bude vylosovaný jeden rodinný tím, ktorý získa víkendový pobyt v RODINKOVE.

Počas popoludnia budú pripravené aj viaceré sprievodné aktivity - maľovanie na tvár, jazda na koni, detský kútik, cukrová vata....

DEŇ RODINY 2013 ponúka rodinám príjemné nedeľné popoludnie, ktoré im umožní radostne a zmysluplne a najmä spoločne prežiť voľný čas, prehĺbiť a upevniť vzťahy, prežiť spoločnú radosť a nabrať sily do bežného života..

Eva Šmitalová, koordinátor projektu Deň rodiny v Nitre
Miroslav Lyko, hovorca Nitrianskeho biskupstva

Tags: